Bjørg Davidsen får mer ansvar i Europower.
Foto: Europower
MEDIEFOLK:
Bjørg Davidsen blir nyhetssjef i Europower
– Et stort ledertalent.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Europower gjør endringer i organisasjonen. Bjørg Davidsen går inn i en nyopprettet stilling som nyhetssjef i redaksjonen. Hun har vært journalist i Europower siden hun var ferdig med journalistutdanningen ved Oslo Met i 2022.
– Davidsen har satt preg på Europower siden hun startet karrieren for drøyt to år siden. Hun har bidratt til at vi har utviklet journalistikken og omtrent doblet antallet abonnenter i denne perioden. Hun er et stort ledertalent som evner å skape tillit i redaksjonen og som har solide ambisjoner på vegne av Europower, sier ansvarlig redaktør og daglig leder Ole Petter Pedersen i en pressemelding.
Europower er søsteravis til Dagens Næringsliv, med DN Media Group som hovedaksjonær.
Davidsen trer inn i rollen i midten av oktober.
– Dette gleder jeg meg til! Sammen med mine svært dyktige kolleger håper jeg vi nå skal ta Europowers journalistikk til nye høyder, sier Davidsen.
Nylige artikler
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Meiner TikTok kan vere viktigare enn Dagsrevyen
Mest leste artikler
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Meiner journalistar snakkar for mykje om seg sjølve
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen