Redaksjonen i TV-kanalen Dozhd fotografert i 2021.
Foto: Reuters / NTB
Russland blokkerer to uavhengige medier
Gjelder TV-kanalen Dozhd og radiostasjonen Ekho Moskvy.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Russland har blokkert to uavhengige etermedier i landet på grunn av at de «bevisst sprer falsk informasjon» om Russlands invasjon av Ukraina.
Russisk påtalemyndighet har beordret Russlands medietilsyn om å «begrense tilgangen» til de to mediene.
Det gjelder den uavhengige TV-kanalen Dozhd (TV Rain) og den liberale radiostasjonen Ekho Moskvy (Moskvas Ekko), ifølge russiske nyhetsbyråer.
Begge etermediene ble utilgjengelige i Russland kort tid etter kunngjøringen, ifølge nyhetsbyrået AFPs journalister i Russland.
Sjefredaktør i Ekho Moskvy, Aleksej Venediktov, bekreftet å på meldingstjenesten Telegram at radiostasjonen var tatt av lufta.
Myndighetene i Kreml har de siste årene slått hardt ned på uavhengige medier som er kritiske til regimet.
Nylige artikler
Vil gjøre graving enklere for flere: – Begynn med en nyhetssak
Feil å kun peke på Lægreid
17 kjappe
Nye lesertall: Dagbladet faller tosifret andre år på rad
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Mest leste artikler
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Varden-journalister utestengt fra pub
Utroskapsintervjuet: – Vanskelig å få den tannkremen inn i tuben igjen
Demos danske dilemma – og debatten de kunne unngått