Polaris Media går inn på eiersiden i gamingselskapet Good Game og satser på e-sport og gaming.
Foto: Gorm Kallestad / NTB
Polaris Media går inn i Good Game – satser på e-sport
Investerer 10 millioner kroner.
Denne artikkelen er over fem år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Polaris Media går inn på eiersiden i gamingselskapet Good Game og satser på e-sport og gaming.
Polaris Media investerer 10 millioner kroner i Good Game og går inn på eiersiden gjennom en rettet emisjon i selskapet, opplyser selskapene i en pressemelding torsdag.
Mediekonsernet oppnår en eierandel på 22 prosent i e-sportsselskapet.
Good Game driver blant annet nettstedet Gamer.no og Europas største nasjonale e-sport-liga, Telialigaen.
– Vi er overbevist om at det ligger et stort vekstpotensial i Good Game i årene fremover, som den ledende aktøren i et sterkt voksende marked, og tror det finnes betydelige synergier mellom de to selskapene, sier Håvard Kvalheim, konserndirektør for prosjekt og forretningsutvikling i Polaris Media.
Tidligere TVNorge- og Discovery-sjef Harald Strømme, som er styreleder og største aksjonær i Good Game, mener Polaris Media er den perfekte partneren for selskapet – og sier mediekonsernet tilbyr mer enn bare penger.
– De har både mediekompetanse vi trenger, kunnskap og interesse for e-sport, og et nettverk av lokale og regionale aviser som allerede dekker Telialigaen og våre turneringer. Vi har bygget Europas største nasjonale liga gjennom å satse på bredde og sterk lokal forankring. Dette er en linje vi kan styrke med Polaris Media på laget og skape en enda bedre plattform for grasrota i norsk e-sport, sier Strømme.
Nylige artikler
Vil ha Scheie på Brasil-kampen – dette svarer NRK
KI-krangel i NRK Finnmark: – Ganske forbanna
Har dømt Dagbladet i årevis: – Nå har jeg faktisk troa
Varsler lavere pressestøtte for nisjeaviser: – Helt hull i hodet
TV 2s utsendte i Venezuela: – Det som har rysta mest, er å se ødeleggelsene
Mest leste artikler
Vil ha Scheie på Brasil-kampen – dette svarer NRK
Har dømt Dagbladet i årevis: – Nå har jeg faktisk troa
Politiet om alternative medium: – Er du journalist eller aktivist?
Den rungende stillheten i NJ
Kommer Polaris i spill, er det ikke gitt at Schibsted tar over