Snart forlater Espen Løkeland-Stai journalistikken for kommunikasjonsjobb i politikken.
Foto: Dagsavisen
MEDIEFOLK:
Går fra Khrono til SV
Espen Løkeland-Stai blir ny kommunikasjonssjef i SV.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Khronos Brussel-korrespondent kommer hjem til Norge for å bli kommunikasjonssjef i Sosialistisk Venstreparti (SV).
Siden 2019 har Espen Løkeland-Stai vært nettavisens mann i Brussel.
– Jeg gleder meg til å ta fatt på en spennende jobb helt sentralt i norsk politikk. SV er i en unik posisjon opp mot både regjeringen og Stortinget, så dette kunne jeg jo ikke takke nei til, sier Løkeland-Stai i en pressemelding.
Tidligere har Løkeland-Stai blant annet jobbet som nyhetsredaktør i Dagsavisen og nyhetssjef og utenriksredaktør i Klassekampen.
Rettelse: I en tidligere versjon av saken sto det at Espen Løkeland-Stai hadde jobbet for Khrono siden i 2009. Det riktig er 2019.
Nylige artikler
– Tekst blir billigere, men også mindre etterspurt
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Dagbladet endrer forsiden
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?
Blir du medieprofeten for året 2026?
Mest leste artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Dagbladet endrer forsiden
Julebord i London og bonuser til alle ansatte
Redaktøren vurderer å betale NTB-krav for politiker: – Får heller se på hvor mye jeg skal bruke på NTB-abonnement
Avisene han har ansvaret for har fått seks PFU-fellelser i 2025