Mediefolk:
Kunngjøringen fra Youtube er det foreløpig siste i en serie med tiltak fra en bransje som har pådratt seg mye kritikk. Foto: Reuters / NTB scanpix
Youtube skal fjerne videoer med hatefullt og rasistisk innhold
Også filmklipp som fornekter holocaust og annen vold skal fjernes.
Denne artikkelen er over sju år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Youtube vil forby videoer som skjønnmaler rasisme og diskriminering. Også filmklipp som fornekter holocaust og annen vold skal fjernes fra nettstedet.
Kunngjøringen fra IT-giganten er det foreløpig siste i en serie med tiltak fra en bransje som har pådratt seg mye kritikk for sin manglende filtrering av opplastede videoer med hat- og rasismeinnhold.
– I dag kunngjør vi nok et tiltak mot hatefulle og rasistiske videoer og innhold som hevder at noen er bedre enn andre ved henvisning til rase, kjønn, alder, religion, kaste og seksuell orientering, skriver Youtube på sin hjemmeside.
Nylige artikler
Tilliten til norske medier er skjørere enn den ser ut til
Om politiet ikke kan holde fingrene av fatet, må vi endre loven
Forlot fast jobb for VM-eventyr – men én kamp ble grusom for Mats Arntzen
Lokalavisa vokser: – Villige til å betale for god journalistikk
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Mest leste artikler
Forlot fast jobb for VM-eventyr – men én kamp ble grusom for Mats Arntzen
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Fotballkeeper hevnet seg på journalist etter dårlig børskarakter: – Herlig
Lokalavisa vokser: – Villige til å betale for god journalistikk
VG-journalist: – Mangfald er sett på frys i mediene