Ledige stillinger:
PODKAST-EPISODER:
KORTE VIDEOER:
- Siste
- Mest lest
Men drømme-intervjuobjektene er norske fotballegender.
Denne artikkelen er over sju år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I spalten Morgenrutinen stiller Journalisten de samme spørsmålene til en rekke personer som er tett på mediebransjen.
Ida Moseng er reporter i TV 2 Sporten, og befinner seg i disse dager i Seefeld i Østerrike for å dekke ski-VM som starter onsdag 20. februar.
Her kan du lese flere Morgenrutinen.
– Ja takk, begge deler! Te om morgenen, kaffe litt utover arbeidsdagen.
– Mobilen og en halvdårlig krimbok jeg enda ikke har begynt på.
– Ganske tidlig. Jeg må sjekke mailen, TV 2, VG og Instagram før jeg står opp om morgenen.
– «Trump bommet, muret seg selv inne»
– Aller mest ved å prate med folk både i og utenfor bransjen, i lokalaviser og på sosiale medier. Også har jeg et notat på mobilen hvor jeg rabler ned alt av ideer og løse tanker, den hjelper meg mye på mindre inspirerende dager.
– Tom Lund. Eller Espen Søgård. Det er lite som slår disse Lillestrøm-legendene. Selv om jeg ikke hadde takket nei til en «sit-down» med David Beckham heller.
– Jeg er folkelig og en god lytter. Det er utrolig hvor mye mer man kan få ut av intervjuobjektene sine dersom man får en god tone med dem og de føler seg trygge.
– Jeg var i Medellín i Colombia for å lage reportasjer til fotball-VM. Etter en rekke tilfeldigheter befant jeg meg plutselig hjemme hos Roberto Escobar, broren til Pablo Escobar. Da kunne jeg ikke gjøre annet enn å spørre om et intervju. Han hadde ikke like mange tigre i hagen som broren, men skummelt var det likevel.
– Jeg er veldig imponert over NRK Sportens nye serie «Vitenskapen bak medaljen», det er virkelig godt håndverk! Interessant innhold, i en kul og annerledes innpakning. Det er gøy med de som tør å tenke annerledes og utfordre formatet til de tradisjonelle sportssakene vi ser hver eneste dag.
– «Clickbaits» og billig forbrukerjournalistikk! Man blir like skuffet hver gang. Dessverre er jeg blant de mange svake som klikker seg inn, og jeg har sikkert skrevet et par «clickbait»-saker selv også.
– Hovedutfordringen for mediebransjen generelt er at det blir for lite fokus på Ole Gunnar Solskjær. Der jeg jobber er vel heller utfordringen at det er for mye fokus på Solskjær.
– Maren Lundbys musikkvideo. Den beskjedne hopperen fra Toten stilte plutselig opp i en musikkvideo hvor hun synger selv, har på seg grusom sminke og går rundt og truer folk med pistol. Jeg satt igjen mildt sjokkskadet og med latterkrampe etterpå.
– Dessverre ikke særlig lenge. Er jeg på sydenferie kan jeg driste meg til å legge igjen mobilen på hotellrommet mens jeg er på stranda, men da får jeg litt abstinenser mot slutten av dagen. Dessverre.
– Det er omtrent det siste jeg gjør før jeg legger meg. Jeg tar ofte en ny scrollerunde rett før sengetid.