Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Tirsdag 23. januar skal kong Harald og kronprins Haakon besøke Faktisk.no i Pressens hus. Det kommer frem på kongehusets nettsider.
Annonse
– Faktisk.no sitt formål er å arbeide for at det norske samfunnet skal være motstandsdyktig i møte med feilinformasjon, sier Faktisk.no-redaktør Stian Eisenträger til Journalisten.
Stian Eisenträger gleder seg til å gi kongen og kronprinsen innsikt i Faktisk.nos arbeid.Mats Greger
– Vi er svært glade for at Hans Majestet Kong Harald og Hans Kongelige Høyhet Kronprins Haakon er interessert i vårt arbeid og gleder oss til å kunne gi dem innsikt i hvordan vi bidrar til å bygge den norske befolkningens beredskap i møte med påvirkning, desinformasjon og et stadig mer fragmentert informasjonslandskap, fortsetter Eisenträger.
I en egen pressemelding refererer Faktisk.no også til kongens nyttårstale der han understreket viktigheten av å snakke sant, og påpekte at man ikke kan ta fred og frihet for gitt.
– Norges beredskap er, når det kommer til stykket, summen av den enkeltes motstandskraft, sa han under nyttårstalen ifølge Faktisk.no
Nylige artikler
Dagbladet endrer forsiden
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?
Blir du medieprofeten for året 2026?
KI-bonanza: Dette er tabbene vi husker
Se video fra PFU-møtet
Mest leste artikler
Tusenvis av skjermdumper: – Aldri fått et eneste krav
Julebord i London og bonuser til alle ansatte
Redaktøren vurderer å betale NTB-krav for politiker: – Får heller se på hvor mye jeg skal bruke på NTB-abonnement
Lucia-sjokk i flere redaksjoner
NTB-advokaten og redaktøren har selv delt skjermdumper