Kyllingsuksess for TV 2

Kyllingstuntet til Åpen posts Bård Tufte Johansen er blitt en stor suksess for TV 2s web-tv, selv om tv-selskapet fordømte forstyrrelsen av deres nyhetssending forrige tirsdag.

Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Åpen post fikk ikke lov av John G. Bernander til å vise kyllingstuntet, og har beklaget hele hendelsen. Men på TV 2s nettsider ligger hele innslaget til fri forlystelse, og ifølge digi.no har tilbudet blitt en formidabel suksess.

Videosnutten er en av de mest nedlastede fra TV 2s web-tv noensinne. Hittil har klippet blitt lastet ned 27.000 ganger. I tillegg har hele nyhetssendingen blitt lastet ned mellom 30.000 og 35.000 ganger, opplyser TV 2 Interaktivs redaktør Gunnar Stavrum.

- Det er et av de mest sette innslagene vi har hatt. Veksten på web-tv har vært i platåer. Vi hadde et løft etter prinsebryllupet, så stabiliserer det seg igjen, så kommer det et nytt løft, sier Stavrum til digi.no.

Powered by Labrador CMS