SKUP-leder mot Se og Hør

Leder for SKUP-styret, VG-journalist Kjetil Stormark, mener Se og Hør ikke er blitt en avis og derfor ikke bør få momsfritak.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Omleggingen av Se og Hør fra ukeblad til to-ganger-i-uken-blad, eller avis som de selv kaller det, ble møtt med en avventende holdning i pressemiljøet. Tirsdag bestemte NJ seg for å mene at argumentet om at Se og Hør er blitt en avis og derfor bør få momsfritak, ikke holder. Nå går også SKUP-lederen ut mot bladets momskrav.

- Jeg har vært åpen, ville gi dem en sjans til å vise hva de var gode for. Men jeg har ikke sett noe som gjør at Se og Hør bør få slippe moms. Bladet er ikke godt nok til å kalle seg en nyhetsavis. De er langt unna det jeg vil kalle en kritisk og undersøkende journalistikk, sier Stormark.

- Mitt råd til myndighetene er at de sier nei til Se og Hørs krav om momsfritak. Sier de ja, gjør de norsk presse en bjørnetjeneste.

Powered by Labrador CMS