TV 2-profil Elin Sørsdahl forlater snart tv-kanalen.
Arkivfoto: Kristine Lindebø
Nedbemanning i TV 2
TV 2-veteran takker ja til gavepensjon
Har jobbet i TV 2 siden starten.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I forbindelse med nedbemanning i TV 2, har alle ansatte over 60 år fått tilbud om gavepensjon. En av dem som har takket ja, er Elin Sørsdahl, skriver Nettavisen.
Sørsdahl fylte 60 år tidligere i år.
– Jeg brukte lang betenkningstid på å takke ja til tilbudet. Jeg har sagt at jeg vil jobbe til september 2025, og da har jeg vært rundt 33 år i TV 2. Jeg er en av dem som har vært med fra starten av, men har tenkt tanken på at det er på tide å gjøre noe annet. Dette er mitt bidrag for at de yngre kommer inn bransjen, sier Sørsdahl til Nettavisen.
Sørdahl er i dag europakorrespondent for TV 2, med Brussel som base. Hun har jobbet i TV 2 siden starten i 1992, og har også journalistbakgrunn fra NRK og Fremtiden.
TV 2s nyhetsredaktør, Karianne Solbrække, har tidligere i dag opplyst til Journalisten at 21 stillinger forsvinner fra nyhetsavdelingen, og at man per nå er 12 overtallige.
Sørsdahl kom tidligere i år med boka «Stemmen fra Paris», skrevet sammen med sin mann, Alf Ole Ask.
Nylige artikler
Stat&Styring avvikles
Har mistet fire millioner i pressestøtte på to år
Vil du ha et muntlig intervju? Ikke send e-post, da
17 kjappe
Hva skjer når pressen ikke gir faglige motstemmer plass
Mest leste artikler
Debatten-seertall: Slått av Solvang
Siktet finansmann forteller: Slik fikk han tilgang til upubliserte DN-artikler
Skuffende god oppførsel fra avisene som stjal Tore Strømøy fra Tyholttårnet
Tore Strømøy-podkast felt i PFU
TU-klubben sendte bekymringsmelding om arbeidsmiljø og ledelseskultur