Google. Foto: Robbie Shade/Flickr.com
Departement i USA legger press på Google
Arbeidsdepartementet vil hindre Google i å gjøre forretninger med USAs myndigheter hvis ikke selskapet leverer ut konfidensielle opplysninger om flere tusen ansatte.
Denne artikkelen er over åtte år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Departementet har levert inn et søksmål for å hindre Google i å utføre oppdrag for føderale myndigheter.
Ifølge søksmålet har Google gjentatte ganger nektet å gi arbeidsdepartementet innsyn i lønningslister og annen informasjon. Myndighetene holder på med en revisjon som skal forsøke å avsløre om selskapet diskriminerer blant de ansatte på bakgrunn av kjønn og etnisitet.
Google sier selskapet har levert tusenvis av opplysninger i et forsøk på å oppfylle kravene fra departementet, men har avvist noen krav fordi selskapet mener det krenker de ansattes privatliv.