Anders Hustveit Gerhardsen, Anita Bakk Henriksen og Synne Piyawan Kringsjaa har fått jobb i Watch Media.
Foto: Privat
MEDIEFOLK:
Watch Media ansetter tre nye journalister
To av dem skal jobbe i nylansering.
Anita Bakk Henriksen (39), Synne Piyawan Kringsjaa (26) og Anders Hustveit Gerhardsen (31) er ansatt som nyhetsjournalister hos Watch Media.
– Jeg gleder meg skikkelig, sier Anita Bakk Henriksen i en pressemelding.
Hun begynner som nyhetsjournalist i EiendomsWatch i januar. Henriksen kommer fra stillingen som vaktsjef i Avisa Oslo. Hun har i tillegg erfaring fra t E24/VG, Nettavisen og Finnmark Dagblad.
Anders Hustveit Gerhardsen og Synne Piyawan Kringsjaa skal jobbe som journalister i en ny nettavis fra Watch Media som mediehuset så langt ikke har offentliggjort navnet på.
– Jeg synes det er spennende å få være en del av en start-up, og jeg gleder meg veldig til å komme i gang sammen med resten av teamet, sier Gerhardsen.
Han kommer fra NRK, hvor han har vært journalist og vaktsjef i underholdningsavdelingen. Gerhardsen har tidligere vært nyhetsjournalist hos NRK Sørlandet og har i tillegg erfaring fra Kredinor og Nordea. Han har bachelor i økonomi og administrasjon, samt kommunikasjon og medieproduksjon.
Synne Piyawan Kringsjaa jobber i dag i Hamar Arbeiderblad. 26-åringen har også erfaring fra Romerikes Blad. I tillegg til journalistutdanning har hun en master i strategisk kommunikasjon.
- Jeg setter veldig pris på muligheten jeg har fått i Watch Media. Det blir gøy å jobbe med flinke folk, og jeg ser frem til å jobbe tett på og dekke en spennende bransje, sier hun.
Nylige artikler
Dagbladets papirutgave under 10.000 for første gang
Makta sitter bak mobilmuren
Pressen kan gjøre mer for å bremse konspirasjonstenkning
Medier bidrar selv i system som kan ramme journalister: – Burde ringe alarmbjeller
Sol-nedgang: Halverte tall
Mest leste artikler
NRK etter KI-funn: – Kan ikke utelukkes
Åpent brev om utmelding av Norsk Redaktørforening
Drastisk fall for Dagbladet – mistet 25 prosent av leserne
Medier bidrar selv i system som kan ramme journalister: – Burde ringe alarmbjeller
Pressen kan gjøre mer for å bremse konspirasjonstenkning