Palestinske barn deltok onsdag kveld i en markering utenfor Al Jazeeras kontor i Gaza by, for å hylle journalisten Shireen Abu Akleh som ble drept under et israelsk raid mot en flyktningleir i Jenin.
Foto: Adel Hana / AP / NTB
Shireen Abu Akleh
Israels forsvarsminister lover etterforskning av drapet på journalister
Israels forsvarsminister Benny Gantz lover at drapet på Al Jazeeras journalist Shireen Abu Akleh på den okkuperte Vestbredden vil bli grundig etterforsket.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Journalister på stedet og palestinske myndigheter sier den erfarne palestinsk-amerikanske journalisten Shireen Abu Akleh ble skutt i hodet og drept av israelske soldater da de aksjonerte i en palestinsk flyktningleir i Jenin onsdag morgen.
Israels statsminister Naftali Bennett sier i en uttalelse at det er «sannsynlig» at væpnede palestinere løsnet skuddene som drepte journalisten. Forsvarsminister Benny Gantz er mer forsiktig i sin kommentar onsdag kveld.
– Vi etterforsker styrkene som deltok i operasjonen, men har ennå ikke trukket noen endelig konklusjon, sier han.
– Vi er fast bestemt på å gjennomføre en full etterforskning, og vi håper på palestinsk samarbeid, sier Gantz, som blant annet ber palestinske myndigheter utlevere kulen Abu Akleh ble drept med.
Nylige artikler
Klar når det smeller?
Moms er ikke moro. Men 2,5 milliarder er heller ingen spøk
VM-sponsorplakat på NRK: – I grenseland for hva som kan aksepteres
Deeyah Khan om å intervjue ekstremister: – Empati er ikke det samme som sympati
TV 2s krimekspert dekker fotball-VM: – Ropte til sjefene
Mest leste artikler
VM-sponsorplakat på NRK: – I grenseland for hva som kan aksepteres
Sender hele ledelsen til USA under fotball-VM
TV 2s krimekspert dekker fotball-VM: – Ropte til sjefene
Kokainrotta og de dårlige hjelperne
Moms er ikke moro. Men 2,5 milliarder er heller ingen spøk