Atle Antonsen er tilbake i P4-programmet Misjonen fredag.
Foto: Mariam Butt / NTB
Atle Antonsen tilbake i «Misjonen»: – Skammer meg
Snakket ut på P4.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
– Det har gått bedre før enn det har gjort de siste par månedene, sa Atle Antonsen da han var tilbake i P4-programmet «Misjonen».
Antonsen ønsket ikke gå i detalj om hva som skjedde på Bar Boca, ettersom han mente at det kun ville gå ut over Sumaya Jirde Ali.
– Og det vil jeg ikke, sa Antonsen.
Antonsen ble anmeldt etter at han skal ha sagt «du er for mørk/mørkhudet til å være her» da begge var gjester på utestedet Bar Boca på Grünerløkka 23. oktober.
– Jeg har skammet meg så fælt. Jeg har kjent på skam, skyldfølelse og selvforakt, sa Antonsen.
Videre forteller Antonsen om støtten han fikk fra folk han ikke ville ha støtte fra.
– Jeg visste at jeg kom til å få støtte fra feil folk. Det kommer garantert støtte fra folk jeg ikke vil ha støtte fra, folk langt ut på høyresiden med et forferdelig menneskesyn. De meldingene leste jeg ikke, uttalte han.
Antonsen fortalte også at han til slutt forlot landet i tiden etter hendelsen.
– Jeg satt innendørs i noen uker, om jeg skal tørre å gå ut døra må jeg dra et annet sted. Så jeg satte meg i bilen og kjørte Danmark og til København. Jeg ville ikke møte noen som kunne kjenne meg igjen, opplyser Antonsen.
Riksadvokaten henla anmeldelsen av Atle Antonsen etter at også statsadvokaten gikk inn for henleggelse.
Nylige artikler
Utroskapsintervjuet: – Vanskelig å få den tannkremen inn i tuben igjen
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Varden-journalister utestengt fra pub
Demos danske dilemma – og debatten de kunne unngått
Når mistanke blir metode
Mest leste artikler
Nettavisen avpubliserte «Starstruck»-video etter hets mot 19-åring
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Varden-journalister utestengt fra pub
Forsvarer rettstegnerne i Høiby-saken: – Gjør en viktig jobb!
Avisredaktør ut mot Svarttrost: – Kaller det gjerne munnkurv