Mediefolk:
– Det er veldig kjekt å få Hanne Farestvedt tilbake i BA, sier sjefredaktør Sigvald Sveinbjørnsson. Foto: Bergensavisen
Hanne Farestvedt går til Bergensavisen
Blir ansvarlig for Pulsen.
Denne artikkelen er over sju år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Farestvedt kommer fra jobb som kommunikasjonsrådgiver i Bergen kommune, melder Bergensavisen (BA) i en pressemelding.
Samtidig er Ørjan Nilsson ansatt som ny musikkansvarlig.
Sammen med Kai Flatekvål og Ørjan Nilsson vil Farestvedt utgjøre det faste kjernelaget som skal dekke, granske og formidle den bergenske kultur- og underholdningsscenen.
– Det er veldig kjekt å få Farestvedt tilbake i BA. Vi kjenner henne som en svært dyktig journalist og en stødig administrator. Hun har lang redaksjonell erfaring både fra BA og vår konkurrent Bergens Tidende, et bredt kontaktnett og viktigst: et hjerte som banker for BA, sier sjefredaktør Sigvald Sveinbjørnsson i meldingen.
– Jeg gleder meg stort til å komme tilbake til Pulsen i BA, og ikke minst til å få jobbe på lag med kulturjournalister av Kai Flatekvål og Ørjan Nilsson sitt format.
Samtidig med at Farestvedt kommer inn blir Ørjan Nilsson BAs nye spydspiss på musikk. Nilsson vil som ny musikkansvarlig ta ansvar for dekningen av artister og musikkfeltet, i tett kompaniskap med Pulsens øvrige redaksjon.
– Få musikkjournalister i Norge kan måle seg med Nilsson, som i tillegg til å være ansvarlig på Pulsen de siste årene også har skrevet bøker som har fått oppmerksomhet nasjonalt og internasjonalt. Han jobber for tiden med et nytt større bokprosjekt. Det er veldig gøy at BA sine lesere vil få både anmeldelser, nyheter og kommentarer fra en av nasjonens spisseste musikkpenner, sier Sveinbjørnsson.
Nylige artikler
Både redaktør og kommunikasjonssjef: – Vi har fortsatt redaksjonell frihet
Journalist tiltalt i alvorlig overgrepssak: – Sjokk og sinne
Julebord i London og bonuser til alle ansatte
Lucia-sjokk i flere redaksjoner
17 kjappe
Mest leste artikler
Tusenvis av skjermdumper: – Aldri fått et eneste krav
TV 2 innrømmer regelbrudd: Risikerer krav på flere hundre tusen kroner
NTB forstår ikke hvordan internett fungerer
Klassekampen-spaltisten fekk pengekrav etter å ha delt eiga sak
NTB-advokaten og redaktøren har selv delt skjermdumper