Rødt-leder Bjørnar Moxnes er fornøyd med at landsstyret har vedtatt en uttalelse som tar avstand til steigan.no.
Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
Alternative medier
Rødts landsstyre tar avstand fra steigan.no
– Steigan.no sitt politiske prosjekt er i motstrid til Rødts vedtatte politikk, heter det en uttalelse fra Rødts landsstyre fredag.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Rødts landsstyre stiller seg dermed bak partiledelsens kritikk mot steigan.no og oppfordrer tillitsvalgte i Rødt til å ta initiativ til å kvitte seg med aksjer.
I en pressemelding skriver partiet at uttalelsen tar opp i seg de innspillene som har kommet fra partiet, og landsstyret stiller seg bak partiets tydelige kritikk av nettstedet.
– Landsstyret i Rødt understreker at steigan.no sitt politiske prosjekt er i motstrid til Rødts vedtatte politikk, sier partileder Bjørnar Moxnes i pressemeldingen.
Nettstedet steigan.no har blitt beskyldt for å spre russisk propaganda, konspirasjonsteorier og rasisme, og drives av tidligere AKP (ml)-leder Pål Steigan.
Steigan har selv avvist disse påstandene.
Nylige artikler
– Tildelt rollen som representant for «konspirasjonsteoretikerne»
– Blir fint å få satt en sluttstrek
Når et helt fagområde blir en journalistisk hvit flekk
Hvordan dekke en redaktør som bryter alle normer?
17 kjappe
Mest leste artikler
NRK ba ansatte slutte å strømme gravferden på nettet
Forkaster Se og Hørs anke etter Høiby-rettssaken
Hvordan dekke en redaktør som bryter alle normer?
Oslo-redaksjon tilbyr gratis journalistikk som går i dybden – regninga tar amerikansk milliardær
Redaktørens avgang overrasket: – Skaper ikke akkurat ro