Russiske og hviterussiske kunder vil ikke lenger kunne bruke sine Bloomberg-terminal.
Foto: Brendan McDermid / Reuters / NTB
Bloomberg trekker seg ut av Russland
Kunder i Russland og Hviterussland vil ikke lenger få tilgang Bloombergs finansnyhetsprodukter.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Finansmediegiganten Bloomberg - som blant annet eier Bloomberg News - stanser all drift i Russland og Hviterussland.
Bakgrunnen er sanksjonene og fordømmelsen som er rettet mot landene i forbindelse med Russlands invasjon av Ukraina.
Kunder i Russland og Hviterussland vil ikke lenger få tilgang til noen av Bloombergs finansnyhetsprodukter, deriblant terminaler, datalisenser, datafeeder og elektroniske handelsplattformer.
Handelsmuligheter for russiske verdipapirer i Bloomberg-systemet ble også stanset. Fra før har Bloomberg stanset alt journalistisk arbeid i Russland.
Bloombergs veldedige avdeling har lovet å donere drøyt 350 millioner kroner til International Rescue Committee og World Central Kitchen for å hjelpe ukrainere og andre flyktninger.
Nylige artikler
Derfor kjem Theo «alltid» først
Forsvaret knebler ansatte og vernepliktige
Krimduoen gjenforenes i TV 2
«True crime»-stjernen Paul Solotaroff: – Heldigvis finnes gribber og tigerhaier som meg
Vil ha Scheie på Brasil-kampen – dette svarer NRK
Mest leste artikler
Vil ha Scheie på Brasil-kampen – dette svarer NRK
Krimduoen gjenforenes i TV 2
Har dømt Dagbladet i årevis: – Nå har jeg faktisk troa
Politiet om alternative medium: – Er du journalist eller aktivist?
Forsvaret knebler ansatte og vernepliktige