Russiske og hviterussiske kunder vil ikke lenger kunne bruke sine Bloomberg-terminal.
Foto: Brendan McDermid / Reuters / NTB
Bloomberg trekker seg ut av Russland
Kunder i Russland og Hviterussland vil ikke lenger få tilgang Bloombergs finansnyhetsprodukter.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Finansmediegiganten Bloomberg - som blant annet eier Bloomberg News - stanser all drift i Russland og Hviterussland.
Bakgrunnen er sanksjonene og fordømmelsen som er rettet mot landene i forbindelse med Russlands invasjon av Ukraina.
Kunder i Russland og Hviterussland vil ikke lenger få tilgang til noen av Bloombergs finansnyhetsprodukter, deriblant terminaler, datalisenser, datafeeder og elektroniske handelsplattformer.
Handelsmuligheter for russiske verdipapirer i Bloomberg-systemet ble også stanset. Fra før har Bloomberg stanset alt journalistisk arbeid i Russland.
Bloombergs veldedige avdeling har lovet å donere drøyt 350 millioner kroner til International Rescue Committee og World Central Kitchen for å hjelpe ukrainere og andre flyktninger.
Nylige artikler
Ei uke har avisa vært kontrollert av ungdommer: – Imponert
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma
Mange foto-pengekrav til offentlige etater i 2025 – Oslos byrådsleder betalte NTB etter inkassovarsel
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma