NHST-konsernet, som blant annet eier Dagens Næringsliv, økte inntektene sine, samtidig går resultatet ned. På bildet konsernsjef Trond Sundnes.
Foto: NHST
Økte inntekter for NHST-konsernet, men resultatet går ned
Forklarer nedgangen med økte kostnader.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
NHST-konsernet hadde en driftsinntekt på 289,5 millioner kroner i fjerde kvartal, noe som er en økning på 2,7 prosent sammenlignet med fjerde kvartal året før.
Økte reklameinntekter for medievirksomhet er en viktig forklaring på fremgangen for konsernet som blant annet eier avisa Dagens Næringsliv. Disse inntektene økte med 15,6 prosent i fjerde kvartal, mens brukerinntektene økte med 4 prosent.
Konsernets resultat for kvartalet var 8,9 millioner kroner, sammenlignet med 22 millioner kroner i fjerde kvartal 2020.
NHST forklarer selv nedgangen med økte kostnader i deler av medieorganisasjonen og lavere driftsinntekter i SaaS-virksomheten.
Totalt for 2021 ble konsernets resultat 66,5 millioner kroner, mot 68,4 millioner kroner året før.
Nylige artikler
Utelukker ikke å ta over som NJ-leder
Inviterer frilansarar og vaskepersonell
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Filter Nyheter-redaktør fikk medhold: Statsadvokaten endrer begrunnelse
Mest leste artikler
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Inviterer frilansarar og vaskepersonell
Filter Nyheter-redaktør fikk medhold: Statsadvokaten endrer begrunnelse