NHST-konsernet, som blant annet eier Dagens Næringsliv, økte inntektene sine, samtidig går resultatet ned. På bildet konsernsjef Trond Sundnes.
Foto: NHST
Økte inntekter for NHST-konsernet, men resultatet går ned
Forklarer nedgangen med økte kostnader.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
NHST-konsernet hadde en driftsinntekt på 289,5 millioner kroner i fjerde kvartal, noe som er en økning på 2,7 prosent sammenlignet med fjerde kvartal året før.
Økte reklameinntekter for medievirksomhet er en viktig forklaring på fremgangen for konsernet som blant annet eier avisa Dagens Næringsliv. Disse inntektene økte med 15,6 prosent i fjerde kvartal, mens brukerinntektene økte med 4 prosent.
Konsernets resultat for kvartalet var 8,9 millioner kroner, sammenlignet med 22 millioner kroner i fjerde kvartal 2020.
NHST forklarer selv nedgangen med økte kostnader i deler av medieorganisasjonen og lavere driftsinntekter i SaaS-virksomheten.
Totalt for 2021 ble konsernets resultat 66,5 millioner kroner, mot 68,4 millioner kroner året før.
Nylige artikler
– Her skjedde ein glipp
Hvor mange ganger må dere vise ansiktet til Infantino, NRK?
Journalistane endra badevaner etter avsløringane
Nødetatane i mediene: Vil bort frå peikefinger
Tønsbergs Blad sletter video: – Rett og slett lavmål
Mest leste artikler
Tønsbergs Blad sletter video: – Rett og slett lavmål
– Overraska over kor lite regulert det er
Nødetatane i mediene: Vil bort frå peikefinger
Hvor mange ganger må dere vise ansiktet til Infantino, NRK?
Journalistane endra badevaner etter avsløringane