TV 2 kan juble over å få vise kamper med seriemester Bodø/Glimt allerede i år.
Foto: Mats Torbergsen / NTB
Eliteserien blir tilgjengelig i TV 2s strømmetjeneste allerede i år
Har inngått avtale med Discovery.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
TV 2 har inngått en avtale med Discovery som gjør at kanalen får sende årets sesong i Eliteserien og 1. divisjon fotball menn på sin strømmetjeneste.
Det opplyser TV 2 i en pressemelding. Kanalen har kjøpt rettighetene til den norske toppfotballen fra 2023, men får altså sende årets sesong i TV 2 Play.
Det er Discoverys eliteserie- og 1.-divisjonssendinger som blir tilgjengelig i strømmetjenesten. Discovery kommer fortsatt til å sende norsk fotball på Max, Eurosport og i sin strømmetjeneste Discovery+.
– Dette er en veldig god løsning både for oss, TV 2 og norsk fotball, og det er en veldig fin måte å avslutte rettighetsperioden på. Vårt mål er at interessen for norsk fotball skal vokse ytterligere i året som kommer, sier Espen Skoland, leder for Discovery i Norge.
Du må ha TV 2s dyreste fotballpakke, Play Total, for å kunne se Eliteserien hos kanalen i 2022.
– Dette er en spennende avtale for TV 2, som gir oss muligheten til å vise norsk fotball fra de to øverste divisjonene ett år før vi selv overtar rettighetene. Sendingene fra Eliteserien blir distribuert gjennom TV 2 Play Total, som også inneholder blant annet hele Champions League, hele den spanske La Liga og Premier League, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Fra neste år er norsk fotball for fullt tilbake på TV 2 for første gang siden 2016. Kanalen er samtidig uten Premier League-rettighetene for første gang siden 2010. Viaplay-eier Nent overtar den engelske toppfotballen fra neste sesong.
Nylige artikler
Tilliten til norske medier er skjørere enn den ser ut til
Om politiet ikke kan holde fingrene av fatet, må vi endre loven
Forlot fast jobb for VM-eventyr – men én kamp ble grusom for Mats Arntzen
Lokalavisa vokser: – Villige til å betale for god journalistikk
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Mest leste artikler
Forlot fast jobb for VM-eventyr – men én kamp ble grusom for Mats Arntzen
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Fotballkeeper hevnet seg på journalist etter dårlig børskarakter: – Herlig
Lokalavisa vokser: – Villige til å betale for god journalistikk
VG-journalist: – Mangfald er sett på frys i mediene