Sjefredaktør Janne Johannessen om ny helgeutgave av Dagens Næringsliv.
Foto: Mikaela Berg, DN
Dagens Næringsliv
DN rigges for en framtid med færre papirutgaver: Sjøsetter ny helgeutgave
– Den første versjonen av den siste papirutgaven.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Dagens Næringsliv lanserer ny helgeutgave lørdag 23. mars, melder avisa i en pressemelding.
Avisen får nå et enhetlig design, med plass til de beste nyhetssakene, dokumentarene, kommentarene og intervjuene, i tillegg til smart forbrukerjournalistikk og kulturstoff.
Omleggingen er samtidig et skritt mot en framtid med færre papirutgaver.
– DN Helg er den første versjonen av den siste papirutgaven Dagens Næringsliv kommer til å gi ut. Det er i hvert fall slik det ser ut nå, sier sjefredaktør Janne Johannessen i meldingen.
DN har ikke planer om å kutte antallet avisutgivelser i overskuelig fremtid, ifølge pressemeldingen, men Johannessen sier satsningen på DN Helg er med på å rigge avisen for en fremtid med færre utgaver.
– Vi samler kruttet i det papirproduktet som abonnentene setter aller størst pris på, og som kommer til å ha et langt, godt liv. Vi så ingen grunn til å vente med å bygge disse vanene allerede nå, sier hun i meldingen.
Omleggingen innebærer at lørdagsutgaven ikke lenger er delt i én nyhetsdel og én Magasinet-del, og at Etterbørs-seksjonen gjenoppstår bakerst i avisen med kultur- og mediejournalistikk.
Nylige artikler
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Mest leste artikler
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
TV 2 endret aldersgrense på Forræder-episode
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen