Den danske tabloiden Ekstra Bladet dumpet en hel henger med hestemøkk foran Nordic Waste-eierens hus.
Foto: Skjermdump Ekstra Bladet
Ekstra Bladet med møkkastunt
Dansk avis plasserte et helt lass med hestemøkk foran huset til Nordic Waste-eieren Torben Østergaard-Nielsen.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Den danske avisa Ekstra Bladet plasserte onsdag denne uka et helt lass med hestemøkk foran huset til Nordic Waste-eieren Torben Østergaard-Nielsen.
Han har vært i søkelyset den siste tiden etter at det viser seg at flere millioner kubikk med jord har begynt å sige ved jordrensningsanlegget han eier.
Får ikke tak i eieren
Jordskredet, som teller nærmere en million tonn, og som inneholder flere hundre tusen tonn norsk avfall, er iferd med å forurense en nærliggende elv og fjord.
I en video kan man se Ekstra Bladets journalist plassere en henger med hestemøkk foran huset til Nordic Waste-eieren. På plakater og bannere plassert i hengeren og i nærheten, har avisa skrevet: «Fjern dit lort, så fjerner vi vores».
Avisas ansvarlige redaktør Knud Brix forklarer i en leder hvorfor de så seg nødt til å aksjonere: De har rett og slett ikke klart å komme i kontakt med Østergaard-Nielsen.
Hvem skal rydde opp?
«Torben Østergaard-Nielsen og familie skal ikke få lov til å skyve ansvaret fra seg for en miljøkatastrofe som har satt en hel landsby i unntakstilstand og truer med å ødelegge både elv og fjord», skriver Ekstra Bladet-redaktøren i lederen.
Han skriver også følgende om Østergaard- Nielsen:
«I Ekstra Bladet mener vi at Torben Østergaard selv bør kjenne litt på konsekvensene. Han bør personlig konfronteres med - om mulig - en bris av avfallet som innbyggerne i Ølst for tiden er omgitt av til alle døgnets tider.»
I etterkant har Nordic Waste begjært seg konkurs, eieren er som sunket i jordmassene.
Hvem som nå må ta på seg ansvaret for å å rydde opp, vites dermed ikke.
Nylige artikler
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Fotballkeeper hevnet seg på journalist etter dårlig børskarakter: – Herlig
Postlista ble feriestengt: Nå snur fylkeskommunen
IJ slo egne budsjetter i jubileumsåret
Hvis KI-redaktøren min var et menneske, hadde jeg klaget til HR
Mest leste artikler
TV 2 klager på vedtak – også TVNorge får advarsel
Redaktøren kreftsyk: – Føles uvirkelig
Departementskontor reagerte på Schibsted-grep: – Urimelig
Slutt for Senja247
Hvis KI-redaktøren min var et menneske, hadde jeg klaget til HR