MEDIEFOLK:
Iselin Skum blir midlertidig ansvarlig redaktør for Ávvir
Kari Lisbeth Hermansen tar et års pause fra redaktørrollen.
Kari Lisbeth Hermansen (t.v.) overlater redaktørstolen til Iselin Skum det neste året.
Foto: Elen Marianne Utsi
I høst blir ledergruppen i Ávvir byttet ut: Redaktør Kari Lisbeth Hermansen tar permisjon i ett år fra 1. oktober, og erstattes i perioden av Iselin Skum.
Samtidig blir Kila Anti ny nettleder i redaksjonen.
Hermansen har brukt det siste halve året på forberedelser til å gi fra seg ansvaret som redaktør, og skal nå over til en mindre krevende jobb utenfor avisa mens hun fullfører mastergrad i samisk språkvitenskap.
Hun har ledet Ávvir de siste 13 årene.
– Det er ikke en 08-16-jobb å lede en avis, det er mer som en livsstil. Jeg synes de ansatte og avisa fortjener en leder som har fullt fokus på avisa, slik at vi kan tilby en så god avis som mulig til våre lesere. Iselin overtar en fin gjeng med ansatte og strategidokumenter som vi har utformet sammen, uttaler Hermansen i en melding til Journalisten.
Iselin Skum har vært Ávvir-journalist i Kautokeino i rundt seks år, og har jobbet med både nyheter og gravejournalistikk, ledet debatter og produsert podkaster.
– Jeg gleder meg veldig. Det blir gøy å jobbe som leder, men ikke minst blir det spennende å lede det samfunnsansvaret vi har i Ávvir. Jeg ønsker å utvikle variasjonen i arbeidet vårt slik at vi kan fortsette å lage gode og viktige nyheter for våre lesere, sier Skum.
Nylige artikler
Jobber fortsatt for flere akkrediteringer til fotball-VM
TikTok-videoen som felte Aftenposten
Følg PFU-møtet direkte
Se video fra PFU-møtet
– Veldig glad for at NJ satte foten ned
Mest leste artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
«Å ja, her kommer jo Flåklypa Tidende»
NJ sier opp frilansavtale: – Blir lite respektert
– Hadde denne dekningen vært standard, tror jeg ikke et eneste overgrep hadde blitt anmeldt
Debatt: Hva har Høiby-saken lært oss?