Mediefolk:
    
    
        Tore Strømøy kan bli aktuell som Rosenborg-styreleder.
        Foto: Ole Martin Wold / NTB
    
    Tore Strømøy vil bli styreleder i Rosenborg
    – Ja, jeg har en styreleder i magen.
        
 
                        
                        
                        
                        
                            
                                Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
                            
                         
                        
                        
    
    
    Den mangeårige TV-profilen Tore Strømøy ønsker fortsatt å bli styreleder i Rosenborg når Ivar Koteng gir seg i februar.
Det forteller han til Nidaros og Adresseavisen. Strømøy ble foreslått som styreleder foran årsmøtet i 2020, men da hadde han meldt seg inn i klubben for sent. Han ble dermed ikke vurdert.
Ivar Koteng slo valgkomiteens forslag, Trønderenergi-sjefen Ståle Gjersvold, i voteringen den gangen.
– Nå har jeg sjekket at medlemskapet er i orden. Det er klart, hvis jeg blir spurt. Ja, jeg har en styreleder i magen. Jeg hadde ikke klart å si nei, er du gal? sier Strømøy til Adressa.
Han var styreleder i Byåsen Håndball i fire år på 2000-tallet, og han erkjenner at flere har tatt kontakt med ham etter at det ble kjent at Koteng ikke stiller til gjenvalg.
– Jeg tror at det er lurt at RBK får inn noe nytt. Så blir det å finne ut hvem, men det er ikke min jobb, sier NRK-profilen.
Det var Nidaros som først meldte om Strømøys interesse for ledervervet.