Konsernsjef Per Axel Koch er fornøyd med å kunne rapportere resultatvekst i første kvartal 2021 sammenlignet med samme kvartal i fjor.
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB
Solid vekst for Polaris i første kvartal
Kjøper ut minoritetsaksjonærene i Stampen Media.
Denne artikkelen er over fem år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Driftsresultatet (EBITDA) for Polaris Media-konsernet endte på 67 millioner kroner i tredje kvartal, en økning på 160 prosent fra tilsvarende periode i 2020.
Resultatveksten er hovedsakelig drevet av høyere digitale abonnementsinntekter, høyere distribusjonsinntekter og lavere kostnader, skriver konsernsjef Per Axel Koch i kvartalsrapporten.
Pandemien rammer fortsatt de papirbaserte annonseinntektene og trykkeriinntektene negativt, mens de digitale annonseinntektene er opp 5 prosent fra først kvartal 2020.
Driftsinntekten var på 880 millioner kroner, en økning på 3 prosent fra 858 millioner i 2020.
Driftskostnadene gikk noe ned sammenlignet med i fjor og var på 816 millioner kroner.
Torsdag offentliggjorde Polaris at de kjøper ut minoritetsaksjonærene i Stampen Media. Dermed eier de om lag 70 prosent av det svenske medieselskapet, som blant annet gir ut Göteborgs-Posten.
Stampens driftsresultatet (EBITDA) endte på 21 millioner kroner i første kvartal, en økning på 370 prosent fra 4 millioner i samme periode i 2020.
Nylige artikler
Tilliten til norske medier er skjørere enn den ser ut til
Om politiet ikke kan holde fingrene av fatet, må vi endre loven
Forlot fast jobb for VM-eventyr – men én kamp ble grusom for Mats Arntzen
Lokalavisa vokser: – Villige til å betale for god journalistikk
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Mest leste artikler
Forlot fast jobb for VM-eventyr – men én kamp ble grusom for Mats Arntzen
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Fotballkeeper hevnet seg på journalist etter dårlig børskarakter: – Herlig
Lokalavisa vokser: – Villige til å betale for god journalistikk
VG-journalist: – Mangfald er sett på frys i mediene