Norsk Journalistlags forhandlingsutvalg besto av Øystein Røe Larsen (t.v), klubbleder Ole Jørgen Nordvik, forhandlingsleder Vibeke Lærum, Ståle Lidsheim og Jakob Hildrum.
Foto: Norsk Journalistlag
Lønnsforhandlinger 2024
Lønnsoppgjøret i P4 er ferdig
– Rammen er grei, sier p4-klubbleder Ole Jørgen Nordvik.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Natt til torsdag ble partene enige om lønnsoppgjøret i P4. Det gis et tillegg på 36.000 kroner med en garanti på 4,8 prosent, skriver Norsk Journalistlag på sin nettside.
Samtidig justeres alle ulempesatser med 4,1 prosent. De av de ansatte som starter på jobb før klokken 05.00 får i tillegg et tidlig-tillegg.
Klubbleder i P4, Ole Jørgen Nordvik, og forhandlingsleder Vibeke Lærum fra NJ, mener P4 hadde økonomisk rom for en høyere lønnsvekst for de ansatte, skriver NJ.
– Rammen er grei. Men, P4 har svært gode marginer og det er de ansatte som bidrar til dette. Oppgjøret gjenspeiler rett og slett ikke denne innsatsen, basert på økonomien i bedriften, sier Nordvik til nj.no.
Til opplysning: Journalisten eies og utgis av Norsk Journalistlag.
Nylige artikler
Søkte hundrevis av jobbar – no er ho nærmast ein lokalkjendis
– Her skjedde ein glipp
Hvor mange ganger må dere vise ansiktet til Infantino, NRK?
Journalistane endra badevaner etter avsløringane
Nødetatane i mediene: Vil bort frå peikefinger
Mest leste artikler
Tønsbergs Blad sletter video: – Rett og slett lavmål
Hvor mange ganger må dere vise ansiktet til Infantino, NRK?
– Overraska over kor lite regulert det er
Nødetatane i mediene: Vil bort frå peikefinger
– Her skjedde ein glipp