Marius Åmbakk Bjørkedal starter i MedWatch til sommeren.
Foto: Jonas Otneim
MEDIEFOLK:
Marius Åmbakk Bjørkedal er ny journalist i Watch Media
Blir en del av MedWatch-redaksjonen.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Marius Åmbakk Bjørkedal er ansatt som journalist i Watch Media. Bjørkedal går inn i redaksjonen til MedWatch, skriver mediehuset i en pressemelding.
– Det blir spennende å jobbe i en avis i vekst, samtidig som jeg får dekke og følge utviklingen i et viktig felt, som tidligere har havnet i den journalistiske blindsonen. Jeg gleder meg veldig til å starte, sier Bjørkedal i pressemeldingen.
Han begynner hos MedWatch til sommeren. Bjørkedal har tidligere jobbet i Nett.no, Bergens Tidende, NRK Møre og Romsdal og i Møre-Nytt.
23-åringen er utdannet journalist fra Høgskolen i Volda, med tilleggsutdanning i økonomi.
– Vi er strålende fornøyde med at Marius blir en del av redaksjonen vår. Foruten å ha bred kunnskap om økonomi og næringsliv, har han vist at han har nese for nyhetene i bransjen vi dekker, sier redaktør for MedWatch, Anne Grete Storvik.
Nylige artikler
Minst 132 færre årsverk i norske aviser på ett år
Kommer Polaris i spill, er det ikke gitt at Schibsted tar over
NRK sender reportere til Venezuela
Er media vår tids luditter?
17 kjappe
Mest leste artikler
VM-sponsorplakat på NRK: – I grenseland for hva som kan aksepteres
Den importerte vreden: Hvordan Espen Teigen kopierer Tommy Robinson
Moms er ikke moro. Men 2,5 milliarder er heller ingen spøk
– Hadde ikkje rustninga på
Alle mann til årene – NRKs bokanmelder dekker VM