Marius Åmbakk Bjørkedal starter i MedWatch til sommeren.
Foto: Jonas Otneim
MEDIEFOLK:
Marius Åmbakk Bjørkedal er ny journalist i Watch Media
Blir en del av MedWatch-redaksjonen.
Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Marius Åmbakk Bjørkedal er ansatt som journalist i Watch Media. Bjørkedal går inn i redaksjonen til MedWatch, skriver mediehuset i en pressemelding.
– Det blir spennende å jobbe i en avis i vekst, samtidig som jeg får dekke og følge utviklingen i et viktig felt, som tidligere har havnet i den journalistiske blindsonen. Jeg gleder meg veldig til å starte, sier Bjørkedal i pressemeldingen.
Han begynner hos MedWatch til sommeren. Bjørkedal har tidligere jobbet i Nett.no, Bergens Tidende, NRK Møre og Romsdal og i Møre-Nytt.
23-åringen er utdannet journalist fra Høgskolen i Volda, med tilleggsutdanning i økonomi.
– Vi er strålende fornøyde med at Marius blir en del av redaksjonen vår. Foruten å ha bred kunnskap om økonomi og næringsliv, har han vist at han har nese for nyhetene i bransjen vi dekker, sier redaktør for MedWatch, Anne Grete Storvik.
Nylige artikler
Aldri har flere klaget på norsk presse
Fem medier klager på avslag om pressestøtte
Ut å stjele tillit
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Utelukker ikke å ta over som NJ-leder
Mest leste artikler
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Aldri har flere klaget på norsk presse
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?