– Vi er meget godt fornøyde med at vi har kommet til enighet med Schibsted om denne transaksjonen, sier Per Axel Koch.
Foto: Mats Greger
Polaris selger Finn-aksjer for 2,5 milliarder kroner
– Dette løfter vår opprinnelige investering på 5 millioner kroner i Finn til et nytt nivå, sier konsernsjef Per Axel Koch.
Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Polaris Media har inngått en avtale med Schibsted om salg av konsernets samlede aksjepost på 9,99 prosent i Finn.no, skriver selskapet i en pressemelding.
Salgsprisen er 2,5 milliarder kroner, med oppgjør i Schibsted-aksjer.
– Vi er meget godt fornøyde med at vi har kommet til enighet med Schibsted om denne transaksjonen. Dette løfter vår opprinnelige investering på 5 millioner kroner i Finn til et nytt nivå, der våre Finn-aksjer byttes mot aksjer i Schibsted ASA til en total transaksjonsverdi på 2,5 milliarder kroner, sier Per Axel Koch, konsernsjef i Polaris Media.
Finn ble etablert i 2000 av regionavisene Aftenposten, Bergens Tidende, Stavanger Aftenblad, Fædrelandsvennen og Adresseavisen, som en felles satsing på nettbaserte rubrikkannonser.
Aksjene i Finn eies i dag av Polaris Medias heleide datterselskaper Adresseavisen AS (9,96 prosent) og Polaris Media Nord-Norge AS (0,03 prosent).
Nylige artikler
TikTok-videoen som felte Aftenposten
Følg PFU-møtet direkte
Se video fra PFU-møtet
– Veldig glad for at NJ satte foten ned
– Hadde denne dekningen vært standard, tror jeg ikke et eneste overgrep hadde blitt anmeldt
Mest leste artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
«Å ja, her kommer jo Flåklypa Tidende»
NJ sier opp frilansavtale: – Blir lite respektert
– Hadde denne dekningen vært standard, tror jeg ikke et eneste overgrep hadde blitt anmeldt
Debatt: Hva har Høiby-saken lært oss?