Anders Børringbo på jobb på Marienlyst.
Arkivfoto: Kristine Lindebø
MEDIEFOLK:
Anders Børringbo blir NRKs nye korrespondent i Brussel
Tar over etter Simen Ekern.
Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
– Jeg gleder meg veldig til å begynne. Dette er en utfordring enhver journalist drømmer om, sier Anders Børringbo til NRK.no etter at det i dag ble klart at han blir NRKs nye Brussel-korrespondent.
– I EU tas det hver dag beslutninger som får stor betydning for Norge. En av tingene som blir viktig, er å komme tidlig inn i prosessene og se konsekvensene for nordmenn.
Han tar over etter Simen Ekern, som har vært i Brussel siden 2020.
For øyeblikket jobber Børringsbo som reporter innen politikk og økonomi. Tidligere har han blant annet ledet NRKs 22. juli-redaksjon og koronaredaksjon, skriver NRK.no.
– Anders har bred erfaring, både som reporter og leder i NRK. Han tar med seg særlig verdifull kunnskap og forståelse for norsk politikk til Brussel, sier NRKs utenriksredaktør Sigurd Falkenberg Mikkelsen.
Totalt var det 25 søkere på stillingen.
Nylige artikler
Aldri har flere klaget på norsk presse
Fem medier klager på avslag om pressestøtte
Ut å stjele tillit
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Utelukker ikke å ta over som NJ-leder
Mest leste artikler
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Aldri har flere klaget på norsk presse
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?