Balstad og Øye ut av styret

Jan Balstad trekker seg som styreleder i A-pressen. Også styremedlem Morten Øye, som er leder av LO Stat, ønsker å fratre.

Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Ifølge dn.no oppgir Balstad som årsak at han har mindre daglig kontakt med LO, som eier en tredjedel av A-pressen, etter at han gikk av som nestleder i fjor.

Morten Øye i A-pressen har også meddelt at han ønsker å fratre som styremedlem. Det blir opplyst i en børsmelding mandag.

Valgkomiteen innstiller på at nestleder Roar Flåthen i Landsorganisasjonen blir valgt som ny styreleder, og at Lars Buer, daglig leder av Fagbevegelsens Investeringsselskap, velges som nytt styremedlem.

Overfor dn.no avviser Jan Balstad at det ligger noe dramatisk bak hans ønske om å fratre som styreleder i A-pressen. Han oppgir at han nå arbeider i forskningsstiftelsen FAFO og ikke LO, som eier en tredjedel av A-pressen, som årsak til at han frasier seg vervet.

- Den daglige kontakten med LO har jeg ikke lenger etter at jeg har gått av som nestleder i LO. Det har i grunnen vært tenkt lenge, men jeg måtte finne en anledning som passet inn i systemet, sier Balstad.

Balstad poengterer at avgangen ikke har noen sammenheng med den pågående journaliststreiken, og vil heller ikke gi noen kommentar til streikesituasjonen.

Valget av nye styremedlemmer vil bli behandlet i A-pressenes bedriftsforsamlingen 11. juni.



Powered by Labrador CMS