Dag H. Nestegard går tilbake til journalistikken.
Foto: Polaris Media
MEDIEFOLK:
Dag Hestetræet Nestegard overtar som redaktør i Fjordenes Tidende
– Vi skal fortsette fornyelsen av lokalavisen slik at leserne får et stadig bedre produkt.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Styret i Fjordenes Tidende AS har ansatt Dag Hestetræet Nestegard (55) som ny ansvarlig redaktør og daglig leder, skriver Polaris Media i en pressemelding.
Nestegard er i dag seniorrådgiver i Kunnskapsdepartementet, men har erfaring som journalist, redaktør, forfatter og rådgiver, blant annet i NRK Dagsrevyen, Bok & Samfunn, Redd Barna og Samferdselsdepartementet.
Nestegard har nylig laget en dokumentarfilm om kraftutbygging og industriutvikling i Svelgen.
– Jeg er oppriktig glad i folket og kulturen på kysten og gleder meg til å bygge videre på det gode arbeidet de ansatte i Fjordenes Tidende har lagt ned over mange år. Vi skal fortsette fornyelsen av lokalavisen slik at leserne får et stadig bedre produkt, sier Nestegard i pressemledingen.
Fjordenes Tidende er heleid av Sunnmørsposten AS og er en del av mediekonsernet Polaris Media ASA.
Nestegard vil starte i stillingen 1. mars 2024 og tar over etter redaktør Håvar Fagerli, som skal starte med nye prosjekter, skriver Polaris.
– Med Dag på laget skal vi ta nye steg og gi leserne god journalistikk på alle plattformer, sier styreleder Frank Støyva Emblem.
Nylige artikler
Advokat om omtale av Bodø Nu-dommen: – Må si at jeg stusser
Danby Choi etter TikTok-møte: – Problemet er løst!
17 kjappe
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak
Aftenposten felt for TikTok–søkefelt – her skjer det samme med Subjekt
Mest leste artikler
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak
Aftenposten felt for TikTok–søkefelt – her skjer det samme med Subjekt
– Hadde denne dekningen vært standard, tror jeg ikke et eneste overgrep hadde blitt anmeldt
«Å ja, her kommer jo Flåklypa Tidende»
NJ sier opp frilansavtale: – Blir lite respektert