Lars Helle får ny jobb.
Foto: Privat
Lars Helle blir stabsredaktør i Dagbladet
Vender tilbake til gamle trakter.
– Vi inngikk avtalen i går kveld. Det er en fascinerende mulighet som jeg gleder meg til å gå i gang med, jeg liker mye av det Dagbladet har gjort og gjør, sier Lars Helle til Journalisten.
Fredag kom melding om at den avtroppende sjefredaktøren i Stavanger Aftenblad har fått ny jobb: Stabsredaktør i Dagbladet.
En stillingstittel med svært begrenset antall treff på Google.
– Hva gjør en stabsredaktør?
– Det er jo en diffus tittel... Nå er Dagbladet midt i en fase der de utvider staben, og har mange store prosjekter. Da blir min rolle en viktig støttespiller for ledelsen med å styre noen av prosjektene, styre ledelsen, jobbe både internt og eksternt med å utvikle Dagbladet og de tilhørende merkevarene. Men ja, mye av veien her blir nok også til mens vi går, sier Helle.
Som per i dag fremdeles er sjefredaktør i Aftenbladet: Hans erstatter Kjersti Sortland tar over en gang nærmere nyttår.
– Dette er fantastiske nyheter for oss i Dagbladet. Lars Helle er en særdeles dyktig og svært erfaren medieleder, og vi gleder oss stort til å få ham med på laget igjen, sier Dagbladet-sjef Alexandra Beverfjord i pressemeldingen om ansettelsen.
Etter ti år som sjefredaktør i Stavanger Aftenblad vender Helle tilbake til Dagbladet.
Helle hadde før han gikk til Stavanger Aftenblad en rekke lederstillinger i Dagbladet, som utviklingsredaktør, produksjonsredaktør, magasinredaktør, administrerende redaktør og etikkredaktør, før han til slutt ble sjefredaktør.
Til Journalisten sier Helle at det nå blir pendlertilværelse mellom Oslo og Stavanger.
Nylige artikler
En skjermdump av et bilde er fremdeles et bilde
RSF: Den israelske hæren står for flest drap på journalister i 2025
Kjære departement: Journalistikk må veie tyngst – uansett hvem som eier mediet
Kildevernet under press i Bergen kommune
TV 2 innrømmer regelbrudd: Risikerer krav på flere hundre tusen kroner
Mest leste artikler
Klassekampen-spaltisten fekk pengekrav etter å ha delt eiga sak
Steinar Suvatne tilgir NRK-venn etter podkastglipp
TV 2 innrømmer regelbrudd: Risikerer krav på flere hundre tusen kroner
Ni har tatt sluttpakke i Nettavisen
– Danby holder oss grundig orientert