Sogndal-spilleren Emil Pálsson får livreddende førstehjelp etter å ha kollapset på banen.
Foto: Ola Skram / Porten.no / NTB
Discovery beklager filming under Pálssons hjertestans
– Fotografen trodde at vi hadde gått ut av sending.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Rettighetshaver Discovery beklager at kameraet filmet dramaet da Sogndals Emil Pálsson fikk livreddende førstehjelp på banen mandag.
Kameraet panorerte først vekk fra hendelsen før det senere gikk tilbake og filmet dramaet som utspilte seg. Sogndal har opplyst at spilleren fikk hjertestans og ble gjenopplivet.
– Det er bare å beklage at vi gikk tilbake på situasjonen. Dette er en enkameraproduksjon, og her har det skjedd en kommunikasjonsglipp, sier Martin Hinsch, kommunikasjonsrådgiver i Discovery, i en uttalelse til Dagbladet.
– Fotografen trodde at vi hadde gått ut av sending, og zoomet derfor inn for å dokumentere situasjonen slik en nyhetsfotograf ville ha gjort. Dette skulle selvfølgelig ikke ha skjedd når vi fortsatt lå ute med kampen, og det er bare å beklage overfor de involverte og publikum, sier Hinsch.
Nylige artikler
Ansvaret stopper ikke ved skyens kant
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Niklas Kokkinn-Thoresen blir sjefredaktør i Se og Hør
Frilanserne hører hjemme i NJ
Gigantisk VM-operasjon for norske medier: – Krevende logistikk
Mest leste artikler
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak
Niklas Kokkinn-Thoresen blir sjefredaktør i Se og Hør
Aftenposten felt for TikTok–søkefelt – her skjer det samme med Subjekt
– Hadde denne dekningen vært standard, tror jeg ikke et eneste overgrep hadde blitt anmeldt
NJ sier opp frilansavtale: – Blir lite respektert