En DN-journalist var en av de som anmeldte saken der en næringstopp nå er siktet for seksuelt krenkende adferd.
Foto: Marte Vike Arnesen
– En årvåken DN-journalist avdekket bruk av spionkamera
Avslørte snikfilming under Arendalsuka.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Det var en journalist i Dagens Næringsliv som avslørte det kamuflerte kameraet som har ført til at en næringstopp nå er siktet for seksuelt krenkende adferd under Arendalsuka.
Det skriver DNs ansvarlige redaktør, Janne Johannessen, i en kommentar.
Den siktende mannen delte leilighet med en politiker, to kolleger og en journalist, fortalte NRK, som først omtalte siktelsen.
Journalisten i saken er en mannlig DN-journalist som fattet mistanke om en tilsynelatende uskyldig bærbar høyttaler, og kjapt fant ut at høyttaleren egentlig var et spionkamera, opplyser Johannessen.
– I en tid der norsk næringsliv må være svært oppmerksom på risikoen for spionasje og utpressing, kan man aldri bagatellisere ulovlig filming og overvåkning. Derfor er det DNs forventning at politiet prioriterer å etterforske denne saken – selv om vi tidligere har opplevd at selv drapstrusler mot journalister er blitt henlagt, skriver redaktøren.
Nylige artikler
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Meiner TikTok kan vere viktigare enn Dagsrevyen
Mest leste artikler
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen
Malene Laura Solheim er ny NRK-korrespondent