En DN-journalist var en av de som anmeldte saken der en næringstopp nå er siktet for seksuelt krenkende adferd.
Foto: Marte Vike Arnesen
– En årvåken DN-journalist avdekket bruk av spionkamera
Avslørte snikfilming under Arendalsuka.
Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Det var en journalist i Dagens Næringsliv som avslørte det kamuflerte kameraet som har ført til at en næringstopp nå er siktet for seksuelt krenkende adferd under Arendalsuka.
Det skriver DNs ansvarlige redaktør, Janne Johannessen, i en kommentar.
Den siktende mannen delte leilighet med en politiker, to kolleger og en journalist, fortalte NRK, som først omtalte siktelsen.
Journalisten i saken er en mannlig DN-journalist som fattet mistanke om en tilsynelatende uskyldig bærbar høyttaler, og kjapt fant ut at høyttaleren egentlig var et spionkamera, opplyser Johannessen.
– I en tid der norsk næringsliv må være svært oppmerksom på risikoen for spionasje og utpressing, kan man aldri bagatellisere ulovlig filming og overvåkning. Derfor er det DNs forventning at politiet prioriterer å etterforske denne saken – selv om vi tidligere har opplevd at selv drapstrusler mot journalister er blitt henlagt, skriver redaktøren.
Nylige artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Dagbladet endrer forsiden
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?
Blir du medieprofeten for året 2026?
KI-bonanza: Dette er tabbene vi husker
Mest leste artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Dagbladet endrer forsiden
Julebord i London og bonuser til alle ansatte
Redaktøren vurderer å betale NTB-krav for politiker: – Får heller se på hvor mye jeg skal bruke på NTB-abonnement
Avisene han har ansvaret for har fått seks PFU-fellelser i 2025