Statsminister og Høyre-leder Erna Solberg sammen med Peder W. Egseth, som i dag er statssekretær ved Statsministerens kontor.
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB
Statssekretær beklager VG-innsalg
Står fast på at statsministeren ikke kjente til kontakten.
Denne artikkelen er over fem år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Statssekretær Peder W. Egseth (H) skriver i en epost til Dagens Næringsliv at statsministeren ikke visste om hans kontakt med ordføreren i Molde.
I eposten innrømmer Egseth ifølge Dagens Næringsliv at saken ikke har vært heldig for statsminister Erna Solberg.
«Jeg beklager at jeg har bidratt til utspill og innsalg som har bidratt til å skape konflikt mellom ulike kommuners håndtering av koronasituasjonen», skriver han.
Beklagelsen kommer etter at det mandag ble kjent at Egseth hjalp Molde-ordfører Torgeir Dahl (H) komme i kontakt med VG i forbindelse med et intervju der Dahl rettet krass kritikk mot byrådet i Oslo for koronahåndteringen i hovedstaden.
Egseth står fast på at statsministeren ikke kjente til kontakten.
«Saken har av enkelte blitt fremstilt som noe bestilt av Erna Solberg og resten av partiledelsen i Høyre. Det er ikke sant. Hverken partiledelsen, statsministeren eller Bent Høie kjente til min kontakt med Torgeir eller utspillet før det ble publisert i VG», skriver han.
Nylige artikler
India-konfrontasjon: Dette ville ho gjort annleis
Kommentarfeltet kan få oss til å tro at konfliktene i samfunnet er nær bristepunktet. Det stemmer ikke
Ikke en eneste norsk søknad: – Alvorlig
Umulig for journalister å få et korrekt bilde av Forsvaret?
NRK Nordland heier på lokalavisene
Mest leste artikler
Se og Hørs bilde av Marius Borg Høiby var ekte likevel
Pulte rundt i alle mediehus denne uka
Tvilling-trøbbel for TV 2-serie
Se og Hør tok bilde i NRK-legendes begravelse – klaget inn til PFU
Var bekymra for om Shada-saka ville bli publisert