Lokalavisen Østhavet kan nå få nytt liv.
Foto: Dan Tore Jørgensen / Østhavet
Kjøper nedlagte Østhavet: – Skal gjenoppstå både på nett og papir
Tvisyn AS har denne uken overtatt lokalavisen Østhavet i Vardø.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Østhavet, lokalavisen som hadde Vardø kommune og Amedia-avisen Sør-Varanger Avis som største eiere, ble tvangsoppløst i høst, men nå skal avisen gjennoppstå med ny eier, lokalaviskonsernet Tvisyn.
– Vi satser på Østhavet, og planlegger at avisa skal gjenoppstå både på nett og papir, sier Ole Gunnar Onsøien, utviklingsdirektør i Tvisyn, i en pressemelding.
Tvisyn mener at Vardø, som er den eldste byen i Nord-Norge, med historiske røtter tilbake til 1300-tallet, fortjener å ha en god lokalavis for befolkningen.
Onsøien vil selv lede arbeidet med starte opp igjen avisdriften i Vardø. Han har tidligere jobbet som journalist med base i nabokommunen Vadsø.
– Alle trofaste abonnenter av Østhavet skal få papiravisa i postkassa, om de ønsker dette, sier Onsøien.
Nylige artikler
Forsvarer rettstegnerne i Høiby-saken: – Gjør en viktig jobb!
17 kjappe
Første uke i tingretten: Stille i stormen
Svensk avis melder at Aller er i ferd med å bli solgt – avvises blankt av Aller-sjefen
Nordlys-redaktøren tilbake – er fremdeles inhabil
Mest leste artikler
Nettavisen avpubliserte «Starstruck»-video etter hets mot 19-åring
NRK misfornøyd med å være «overredaktør» i Høiby-rettssaken
Epstein-dekning: – Må nærmest tvinge folk til å få seg litt søvn
– Jeg satt på masse informasjon om Marius Borg Høibys narkomisbruk
Meiner redaktørane har misforstått