Planlegger mer NRK-rock

NRK-journalist Per Kristian Olsen planlegger en ny tv-serie om norsk rock, melder bladet Tromsø.

Denne artikkelen er over ti år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Olsen sitter på masse upublisert materiale som ikke fikk plass i den ti episoder lange serien om norsk rocks historie på NRK. Serien som gikk høsten 2004 skapte masse debatt, og på by:Larm i helgen fikk Olsen nok en gang kjeft for programmet.

På musikkfestivalen møtte Olsen flere av sine argeste kritikere til debatt, og det var under denne debatten han avslørte at han har konkrete planer om en ny serie. Til bladet Tromsø sier Olsen at det ikke dreier seg om en serie i samme form som programmene om norsk rocks historie, men at materialet som ikke ble brukt i den opprinnelige serien kan brukes i en helt annen setting.

- Jeg kan ikke avsløre hva de konkrete planene går ut på, men det ville vært dumt å ikke bruke alle de interessante historiene og det stoffet som vi har liggende, sier Per Kristian Olsen til Tromsø.

Powered by Labrador CMS