RT France-direktør Ksenia Fedorova mener den russiske kanalen er blitt trakassert i Frankrike.
Arkivfoto: Gonzalo Fuentes / Reuters / NTB
RT
Russisk TV-kanal legger ned i Frankrike
Den statlige russiske TV-kanalen RT legger ned sin virksomhet i Frankrike etter at bankkontoene til den franske delen ble sperret, sier kanalens sjef.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
– Etter fem år med trakassering, har myndighetene oppnådd målet sitt: at RT France stenger, skriver RT France-direktør Ksenia Fedorova på Twitter.
RT er allerede ilagt sendeforbud i Frankrike. Kanalen ble blokkert i de fleste vestlige land etter Russlands invasjonen av Ukraina i februar i fjor. Franske myndigheter sier sperringen av kontoene og andre tiltak mot kanalen er i tråd med EUs sanksjoner.
Russiske nyhetsbyråer siterte lørdag en kilde i utenriksdepartementet på at russerne vil komme med gjengjeldelsestiltak mot franske medier i Russland.
Nylige artikler
Lokalavisa vokser: – Villige til å betale for god journalistikk
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Fotballkeeper hevnet seg på journalist etter dårlig børskarakter: – Herlig
Postlista ble feriestengt: Nå snur fylkeskommunen
IJ slo egne budsjetter i jubileumsåret
Mest leste artikler
TV 2 klager på vedtak – også TVNorge får advarsel
Redaktøren kreftsyk: – Føles uvirkelig
Derfor får Shifter nei igjen: – Skuffet og uenige
Departementskontor reagerte på Schibsted-grep: – Urimelig
Slutt for Senja247