Her blir Al Jazeera-journalisten Givara Budeiri pågrepet av israelske sikkerhetsstyrker.
Foto: Oren Ziv / AP / NTB
Al Jazeera-journalist pågrepet i Øst-Jerusalem
Var iført en vest med ordet «presse» klart synlig.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
En korrespondent for den Qatar-baserte nyhetskanalen Al Jazeera ble lørdag pågrepet under en demonstrasjon i Sheikh Jarrah-nabolaget i Øst-Jerusalem.
TV-kanalen melder at det er Givara Budeiri som er ble pågrepet.
Hun skal senere ha blitt løslatt melder en Al Jazeera-kollega på Twitter.
En talsmann for israelsk politi hevder kvinnen fysisk gikk til angrep på sikkerhetsstyrkene mens de forsøkte å bryte opp demonstrasjonen, og sier hun nektet å identifisere seg.
Filmopptak av hendelsen viser at reporteren var iført en vest med ordet «presse» klart synlig. PLO-talsmannen Xavier Abu Eid beskylder israelske politistyrker for å ha angrepet TV-teamet og ødelagt utstyret deres.
Den planlagte utkastelsen av flere palestinske familier fra Sheik Jarrah-området var en av de utløsende faktorene for krigen mellom militante grupper på Gaza-stripen og Israel i mai. Protestene har fortsatt etter våpenhvilen.
Nylige artikler
Kritiske til Polaris-sjefens nye styreverv: – Koblingene er problematiske
17 kjappe
48 søkere til NRK-prosjekt – jakter talenter med funksjonsnedsettelse
Redaktørens retrett kan gjøre etterfølgeren svett
NRK-veteran reagerer: Mister NJ-forsikring før ny pensjonsalder
Mest leste artikler
Ble kontaktet av avdødes mor
Ulf André Andersen går av
Redaktørens retrett kan gjøre etterfølgeren svett
Aftenposten avpubliserer innlegg etter tvil om identitet
Nøstet opp i 20 år gammel drapssak i lokalavisas første podkastserie: – Kildene har gjort den tyngste jobben