BT har ansatt Øystein Vik som leder for BT-sporten og Ane Børhaug som leder for historiefortelling.
Foto: Bergens Tidende
MEDIEFOLK:
Bergens Tidende har ansatt to nye ledere
Ane Børhaug blir leder for historiefortelling, og Øystein Vik skal lede BT-sporten.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Bergens Tidende (BT) ansetter to nye ledere, melder avisa i en pressemelding.
Ane Børhaug er ansatt som leder for historiefortelling. Hun har jobbet i BT siden 2004, blant annet som frontsjef i en årrekke. Den siste tiden har fungert i lederjobben hun nå er ansatt i.
– Dette er en drømmejobb. Bergens Tidende skal fortelle viktige historier fra Vestlandet, både små og store. Byen og regionen er full av dem, så her er det bare å jobbe. Jeg er veldig glad for muligheten til å bidra, og vet at jeg har et enestående godt lag med meg, sier Børhaug i pressemeldingen.
Øystein Vik er ny leder for BT-sporten. Han kommer fra jobb som journalist i samme avdeling, og har vært ansatt i BT siden 2007. Vik får blant annet ansvar for Ballspark, som gjennom podkast, direktesendinger og talkshow dekker Bergens umettelige behov for å vite alt om SK Brann.
– BT-sporten har en klar ambisjon om å være best på å dekke Brann, og nå når klubben har fått to lag som skaper oppmerksomhet skal vi bare jobbe enda hardere for å levere det som publikum forventer av oss. I tillegg har Bergen begynt å sanke OL-gull, og det skjer mye annet i idretten som vi skal lage spennende journalistikk om, sier Vik.
Fungerende sjefredaktør i BT, Liv Skotheim, er svært fornøyd med å få Børhaug og Vik i de sentrale rollene i redaksjonen.
– Vi har høye ambisjoner på både historiefortelling og sport, og jeg er helt trygg på at Ane og Øystein vil videreutvikle og løfte disse områdene, sier hun.
Nylige artikler
Hvis KI skriver artikkelen, hva skal journalisten bruke tiden på?
Varsler comeback for Tut og mediekjør
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Digitalredaktøren i Rana Blad har saksøkt avisa
Nå leder Eriksrud politikk i TV 2 og Ismail er ny kommentator
Mest leste artikler
Digitalredaktøren i Rana Blad har saksøkt avisa
VG-journalist: – Mangfald er sett på frys i mediene
Sa opp jobben og satset alt på Oslo-fotballen
Nå leder Eriksrud politikk i TV 2 og Ismail er ny kommentator
– Min hovederfaring med PFU hittil er å bli felt der