Bjørn Lie Rønningen i Stjørdals-Nytt.
Foto: Privat
MEDIEFOLK:
Bjørn Lie Rønningen blir konstituert ansvarlig redaktør
Tar over stillingen til Sanna Drogset Børstad i Stjørdals-Nytt.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I forbindelse med at ansvarlig redaktør Sanna Drogset Børstad skal ut i foreldrepermisjon fra februar, konstitueres Bjørn Lie Rønningen som ansvarlig redaktør i Stjørdals-Nytt i hennes fravær, skriver Stjørdals-Nytt.
– Det kjennes fint å vite at en solid og erfaren redaktør som Bjørn kommer inn og styrer skuta mens jeg skal være i permisjon, sier Børstad til egen avis.
Rønningen har bakgrunn fra 15 år som redaktør for lokalavisa Hitra-Frøya. Før det jobbet han ni år i Tønsbergs Blad-systemet, med ulike roller som journalist, vaktsjef, lokalavisredaktør, utviklingsredaktør og sist daglig leder og redaktør i TV Vestfold.
– Jeg ser fram til å steppe inn i Sannas fødselspermisjonsfravær og skal prøve å videreføre den gode jobben hun og redaksjonen gjør med Stjørdals-Nytt. De har virkelig skutt fart i den digitale utviklinga si. Fortsatt digital vekst er en klar marsjordre, samtidig skal også papiravisas sterke posisjon i Værnesregionen videreutvikles, sier Rønningen til Stjørdals-Nytt.
Nylige artikler
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Meiner TikTok kan vere viktigare enn Dagsrevyen
Mest leste artikler
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen
Malene Laura Solheim er ny NRK-korrespondent