Ole Martin Skaug har tidligere jobbet i E24 som journalist, frontsjef og nyhetssjef.
Foto: Thomas Andersen / Viken Foto Video
MEDIEFOLK:
Ole Martin Skaug blir breakingsjef i E24
Vender tilbake til E24 etter ett år i Sarpsborg Arbeiderblad.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Ole Martin Skaug er ansatt som ny breakingsjef i økonomi- og næringslivsavisen. Han får i den nye rollen lederansvar for både breakingreporterne, nyhetssjefene og frontsjefene.
Skaug begynte i E24 i 2010 og har gjennom elleve år i avisen jobbet som både journalist, frontsjef og senest nyhetssjef. I fjor flyttet han hjem til Sarpsborg og til jobb i Sarpsborg Arbeiderblad.
– Da muligheten for å komme hjem igjen til E24 dukket opp, var det ikke tvil om at det riktige valget er å sette seg på toget til Oslo hver dag fremover, for å få sjansen til å jobbe med det jeg mener er de flinkeste folka i bransjen, sier Skaug.
Nyhetsredaktør i E24, Mina Liavik Karlsen, sier i pressemeldingen at hun er glad for å få Skaug hjem igjen.
– Han er som skapt for rollen og jeg er overbevist om at han vil bringe breakingjournalistikken vår til nye høyder. E24 er og skal være først og best på løpende økonomi- og næringslivsnyheter. Det krever et uslåelig lag med riktig kompetanse, som brenner for E24 og som har det gøy sammen på jobb.
Nylige artikler
Mange foto-pengekrav til offentlige etater i 2025 – Oslos byrådsleder betalte NTB etter inkassovarsel
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Endelig tar partene ansvar for ufriheten i arbeidslivet
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok