Hilde Schjerve vender tilbake til Aller Medie etter en periode i NTB.
Foto: Gorm Kallestad / NTB
MEDIEFOLK:
Hilde Schjerve blir ny Sol-sjef
– Det er et privilegium å få bli kaptein på Sol-skuta.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Hilde Schjerve er i dag ansatt som ny sjefredaktør for Sol, skriver Aller Media i en pressemelding. Hun kommer fra stillingen som nyhetsredaktør i NTB.
– Vi er svært glade for å kunne ønske Hilde Schjerve velkommen som ny redaktør for Sol. Hun er en drivende dyktig medieleder med solid innsikt i det digitale lesermarkedet, og hun har et hjerte som banker for nyhetsjournalistikken, sier konserndirektør Alexandra Beverfjord i Aller Media.
Schjerve er utdannet ved journalistutdanningen i Bodø og har i tillegg en mastergrad i organisasjon og ledelse fra NTNU.
Tidligere har Schjerve jobbet som redaktør for Dagbladet Pluss og redaksjonssjef for Dagbladets nyhetslinje. Hun har også redaksjonell erfaring fra VG, Adresseavisen og Akershus Amtstidene.
– Det er et privilegium å få bli kaptein på Sol-skuta, og jeg gleder meg skikkelig til å bli kjent med redaksjonen og gyve løs på oppdraget med å styrke Sols posisjon inn i fremtiden. Jeg ser også frem til å jobbe med alle de herlige og dyktige folkene i Aller Media igjen, sier Schjerve.
Hun overtar stillingen etter Andreas Heen Haaland-Carlsen, som er blitt ny sjefredaktør og administrerende direktør i Dagsavisen.
Christina Dorthellinger blir fungerende nyhetsredaktør i NTB.
Nylige artikler
Følg PFU-møtet direkte
Det blir for tilfeldig
NJ vurderer pengekutt til journalist-konferanser
Melder seg ut av redaktørforeningen – i protest mot protesten
Forslaget sentraliserer makt i Norsk Journalistlag
Mest leste artikler
Åpent brev om utmelding av Norsk Redaktørforening
NRK etter KI-funn: – Kan ikke utelukkes
Melder seg ut av redaktørforeningen – i protest mot protesten
Medier bidrar selv i system som kan ramme journalister: – Burde ringe alarmbjeller
Pressen kan gjøre mer for å bremse konspirasjonstenkning