Julie Sørensen Molvik har fått jobb i lokalavisen Dølen.
Foto: Cathrine Kanck-Vårdal
MEDIEFOLK:
Julie Sørensen Molvik er ny journalist i Dølen
Klar for nye oppgaver i Gudbrandsdalen.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
– Jeg savner å jobbe som journalist og trengte en endring fra en litt stressende Oslo-tilværelse. Jeg ønsket å bo nærmere naturen, og da stillingen i Dølen plutselig dukket opp, ble jeg både nysgjerrig og gira.
Det sier Julie Sørensen Molvik (31) til ny sin nye arbeidsgiver Dølen.
Molvik har blant annet journalisterfaring fra Fædrelandsvennen og Aftenpostens A-magasinet. Den siste tiden har hun jobbet som kommunikasjonsrådgiver. Noe hun har kombinert med å være bartender og jobbe frivillig innen psykisk helse for ungdom.
Om Dølen, har Molvik dette å si:
– Den har plass til både lette og tunge saker, som berører og engasjerer folka som bor i, og er fra, området. Den tar leserne på alvor, og er avhengig av tillit for å kunne gjøre jobben sin. Den bør også utfordre litt.
Nylige artikler
PFU og «det forbudte innlegget»
DN-redaktøren om hackingen: – Da gikk alarmen hos oss
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Mulig advarsel til Rustad
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen
Mest leste artikler
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
NRK-redaktør: – Er fremdeles i sjokk
NRK-korrespondent Philip Lote forteller om sykdom
Steinar Suvatne leder ikke Debatten torsdag
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene