Rupert Murdoch kalte Donald Trumps påstander om at valget i 2020 ble stjålet for galskap og ødeleggende, ifølge rettsdokumenter.
Arkivfoto: Mary Altaffer / AP / NTB
Fox News
Murdoch kaller Trumps valgfusk-påstander galskap
Donald Trumps påstander om at 2020-valget ble stjålet er galskap, mener mediemogulen Rupert Murdoch.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Den 91 år gamle milliardæren og Fox News-eieren har kommet med uttalelsene i flere eposter til folk i ledelsen i Fox. Det fremgår av 192 sider med rettsdokumenter fra søksmålet som Dominion Voting Systems, en av de største produsentene av stemmeutstyr i USA, har anlagt mot Fox News. Selskapet krever 1,6 milliarder dollar for ærekrenkelser.
– Virkelig galskap. Og ødeleggende, skrev Murdoch i en epost til Fox News Media-sjef Suzanne Scott i november 2020. Anledningen var en pressekonferanse der Trumps advokater Rudy Giuliani og Sidney Powell fremmet påstanden om fusk.
– Forferdelige ting som gjør skade på alle, frykter jeg, skrev Rupert Murdoch i en annen epost.
I dokumentene fremgår det at Murdoch jevnlig ga uttrykk for bekymring over Fox News' dekning av valget. Dominion mener Murdoch burde grepet inn.
Representanter for Giuliani og Powell har ikke svart på Reuters henvendelser om å kommentere saken. En talsmann for Fox avviser å kommentere saken på vegne av Murdoch.
Nylige artikler
Ei uke har avisa vært kontrollert av ungdommer: – Imponert
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma
Mange foto-pengekrav til offentlige etater i 2025 – Oslos byrådsleder betalte NTB etter inkassovarsel
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma