Suldalsposten skal nå kun komme ut i digitale kanaler.
Slutter med papir:
– Vi river av plasteret
Suldalsposten blir heldigital.
Denne artikkelen er over ett år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Det har skjedd endringer det siste året, som gjør at styret i Suldalsposten nå fremskynder planene om å gå heldigitalt. Det melder avisa selv mandag.
– Polaris sa opp samarbeidsavtalen, distribusjonsløsningen endret seg, og trykkeri- og papirkostnadene er selvsagt noe som bidrar i vurderingene, sier styreleder Endre Kvæstad, ifølge Suldalsposten.
Ifølge Suldalsposten er avisa underbemannet og styret har nå planer om at grepet gjør det enklere å tiltrekke seg arbeidskraft. Redaktør Esther Moe sier at hun gleder seg til å slippe å bruke tid på papiravis.
– I stedet for å forberede forrige ukes saker for papir, kan jeg mekke nyheter for i dag. Vi river av plasteret i en bevegelse, sier hun.
Hun legger til at de er opptatt av å signalisere til leserne at de er hjertelig velkomne til å ta kontakt om de trenger hjelp med den digitale omgangen, skriver Suldalsposten.
Nylige artikler
Pendlet fire timer hver dag for å lære seg journalistyrket
Aldri har flere klaget på norsk presse
Fem medier klager på avslag om pressestøtte
Ut å stjele tillit
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Mest leste artikler
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Aldri har flere klaget på norsk presse
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Bolivia-Stina Brendemo vil skape et nytt image og mediene stiller opp
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?