Stian Nufsfjord går fra å være journalist til å bli ansvarlig redaktør i lokalavisen Malviknytt.
Foto: Robin Røkke
MEDIEFOLK:
Stian Nufsfjord blir ansvarlig redaktør i Malviknytt
– Jeg føler meg nå klar til å ta det fulle ansvaret.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Stian Nufsfjord (31) rykker opp og blir ansvarlig redaktør i Malviknytt, skriver lokalaviskonsernet Tvisyn i en pressemelding.
Malvik har det siste året vært ansatt som journalist i Malviknytt.
– Etter en innkjøringsperiode, både faglig og lokalt, føler jeg meg nå klar til å ta det fulle ansvaret. Sammen med meget kompetente medarbeidere gleder jeg meg til å fortsette i en ny stilling, sier Nufsfjord.
Styreleder i Malviknytt, Robin Røkke, er svært fornøyd med at Nufsfjord har takket ja til redaktørstillingen.
Røkke har hatt det formelle redaktøransvaret det siste året, siden Malviknytt ble relansert etter konkurs. Nusfjord har denne tiden hatt mange redaktøroppgaver delegert til seg.
– Nufsfjord har vist til det fulle at han bryr seg om Malvik-samfunnet og det som rører seg her. Han er ute tidlig og sent, og det siste året har han vist stor allsidighet og innsatsvilje. Jeg gleder meg til å følge den redaksjonelle utviklingen videre, sier Røkke.
Nylige artikler
17 kjappe
Diktat i Altinget: Lokal lønnsøkning på 14.500 kroner over to år
Moms-tabben som kan fikses
Meiner vi har nådd toppen for nettaviser
Lokalavisa satset stort da lokalt fotballtalent ble proff i Tyskland
Mest leste artikler
DN-ansatte om konsernledelsen: «Råtten», «umoralsk», «ynkelig» og «forkastelig»
Parterapi etter Debatten-bruddet: – Hør så PK han har blitt
Vil ha TV 2s skjulte opptak opp i PFU: Samler underskrifter
Slik hadde norske journalister stemt hvis det var valg i morgen
Hvis det er offentlig, hvorfor holder du det skjult for meg?