Sigurd Fandango, fotograf i D2. Foto: Jimmy Linus
Jimmy Linus
D2s Sigurd Fandango nominert i verdens største fotokonkurranse
Nominert i sportskategorien.
Denne artikkelen er over sju år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Fotograf Sigurd Fandango er nominert i verdens største fotokonkurranse, 2019 Sony World Photography Awards, melder D2 via Instagram.
Fandango jobber som fotograf i Dagens Næringslivs magasin D2, og er nominert for sin bildeserie «Bonneville», som stod på trykk i desember 2018. Serien er nominert i kategorien sport.
Dette skriver D2 om serien:
«Bildene er tatt på arrangementet «Speed Week» som finner sted i august hvert år på Bonneville Salt Flats i Utah, USA. «The Flats», som området ofte er referert til, er et stort område av salt, hvor 70-åringer fyker forbi i en fart på over 700 km/t.
Arrangementet er et billøp som er åpent for både amatører og profesjonelle sjåfører. Alle de nominerte bildene vil bli utstilt som en del av 2019 Sony World Photography Awards I Somerset House i London fra 18. april til 6. mai 2019. 326.997 bidrag fra 195 land ble innlevert til årets konkurranse, det høyeste antall noen sinne».
Se serien her:
Nylige artikler
Aftenposten felt for TikTok–søkefelt – her skjer det samme med Subjekt
NJ svikter frilanserne
Jobber fortsatt for flere akkrediteringer til fotball-VM
TikTok-videoen som felte Aftenposten
Følg PFU-møtet direkte
Mest leste artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
Aftenposten felt for TikTok–søkefelt – her skjer det samme med Subjekt
«Å ja, her kommer jo Flåklypa Tidende»
– Hadde denne dekningen vært standard, tror jeg ikke et eneste overgrep hadde blitt anmeldt
NJ sier opp frilansavtale: – Blir lite respektert