«Dagbladet forstår at publiseringen av artikkelen har vært belastende for de involverte», skriver Dagbladet fredag kveld.
Arkivfoto: Morgane Fauconnier
Dagbladet beklager: – Kunne gjort mer
Beklager mangelfull moderering på Facebook og for dårlig kildetilfang.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
«Vi ser at Dagbladets artikkel har svakheter. Vi kunne hatt et bredere kildetilfang i saken», skriver Dagbladet fredag kveld.
«Formålet med artikkelen var systemkritikk, og Dagbladets holdning er at mobbing aldri er barns ansvar. Likevel ser vi at Dagbladet kunne gjort mer for å ivareta barna og deres foresatte», fortsetter Dagbladet i artikkelen som har overskriften «Dagbladet beklager».
Artikkelen som beklages omhandler mobbing og sjikane i Bykle kommune, og ble publisert på Dagbladet.no 13. juli. Samme dag ble den delt på Dagbladets Facebook-side.
«Dagbladets redaksjonelle ansvar omfatter også kommentarfeltene. I dette tilfellet har vi ikke ivaretatt dette ansvaret på en tilfredsstillende måte. Vi beklager på det sterkeste de konsekvenser dette har påført barna og deres foresatte», skriver avisen.
Videre står det:
«Dagbladet forstår at publiseringen av artikkelen har vært belastende for de involverte, og at hensynet til dem kunne vært ivaretatt på en bedre måte i Dagbladets artikkel.»
Nylige artikler
Ei uke har avisa vært kontrollert av ungdommer: – Imponert
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma
Mange foto-pengekrav til offentlige etater i 2025 – Oslos byrådsleder betalte NTB etter inkassovarsel
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma