Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Hennika Lillo-Stenberg (28) er fast ansatt som journalist i Fagbladet, melder Fagbladet i en pressemelding.
Annonse
Lillo-Stenberg kommer fra Dagsavisen, der hun den siste tiden har hatt hovedansvaret for politikk og arbeidsliv. Hun har også jobbet i andre avdelinger i avisa, samt vært frontsjef, koordinator mellom nett og papir og vikar for reportasjeleder. Lillo-Stenberg har også bakgrunn fra Morgenbladet.
Samtidig blir Berit Baumberger (42) ansatt i et års vikariat.
Berit Baumberger skal utgjøre Fagbladets trondheimskontor.Foto: Privat
Baumberger kommer fra Adresseavisen, hvor hun har jobbet som journalist, debattansvarlig og politisk reporter. Hun har og bakgrunn fra Aftenposten, Morgenbladet, Avisenes Nyhetsbyrå og Svalbardposten.
Baumberger skal jobbe fra Trondheim, melder Fagbladet.
– Vi gleder oss veldig til å få dem på plass i redaksjonen. De vil begge tilføre Fagbladet ny og viktig kompetanse som setter oss ytterligere i stand til å drive god journalistikk på et svært viktig felt, nemlig norsk arbeidsliv og samfunnsliv. Vikariatet, hvor Baumberger jobber fra Trondheim, gir oss i tillegg en mulighet for å prøve ut ordningen med lokalkontor, sier ansvarlig redaktør Eva Ler Nilsen i meldingen.
Nylige artikler
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma
Mange foto-pengekrav til offentlige etater i 2025 – Oslos byrådsleder betalte NTB etter inkassovarsel
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken